All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular apartment buildings ] match 257 Products.
Professional Design Single Layer Prefabricated Light Steel Villa Prefab Home Kits
| Wall Material: | ALC Panel/fibre Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
|---|---|
| Ceiling Material: | MGO Board/gypsum Board |
| Door: | Steel Security Door/WPC Or Plywood Door |
Prefabricated Light Steel Prefab Bungalow Homes / Bungalow House For Living
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Wall Material: | ALC Panel/fibre Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
| Insulation Material: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Premium Prefab Villa House Kits: Modern Designs With Light Gauge Steel
| Frame Mterial: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Luxury Prefab Villa | Steel Kit Homes | Light Steel Frame Prefabricated Mobile House
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Prefabricated Light Steel Villas House Quickly To Assemble On Site
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Bedroom: | 4 |
| Bathroom: | 2 |
Luxury Prefabricated House Light Steel Villas House Granny Flat Fast Install Wooden Bungalow
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Bedroom: | 2 |
| Bathroom: | 2 |
High Quality Prefab House Villa With Light Steel Frame Five Story Houses With AS/US
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | ALC Panel, Fiber Cement Board, Hebel Panel, EPS Cement Sandwich Panel |
| Insulation: | Glass Wool/rock Wool/EPS/XPS/PU Foam |
AS/NZS/USA Prefab Villa Light Steel House Earthquake Proof With Natural Lighting
| Frame Mterial: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Discover Affordable And Sustainable Living With Tiny Homes For Sale Starting At $20K
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
Luxury Maldives Bungalow House | Hurricane-Resistant Light Steel Frame
| Project Name:: | Maldives Project |
|---|---|
| Admin Building: | 339SQM |
| Managers Villa: | 1275sqm |

