All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular apartment buildings ] match 261 Products.
Prefabricated Light Gauge Steel Truss 300 Sqm Luxury Villa Built With Australia Standards
| Use: | Villa,House,Hotel |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel |
| Door: | Steel Security Door |
Chinese style retro double villa/Prefabricated Villa Light Steel Frame Houses With Good Ventilation
| Use: | Villa,House |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Welded H Section Steel |
| Door: | Steel Security Door,Aluminum Alloy Door |
Fiber Cement Board Luxury Prefab Houses Ultra Modern Prefab Homes Prefab Home Kits
| Product Name: | Villa Houses Luxury,Villa Prefab Light Steel Structure High Rise Building,Steel Structure Building |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Welded H Section Steel |
| Window: | Aluminum Alloy Window,aluminum Alloy/PVC |
AS/US Duplex Steel Frame Ultra Modern Prefab Homes With Light Gauge Steel Framing
| Use: | Villa,House,Hotel |
|---|---|
| Material: | Sandwich Panel,Various Of Choice |
| Product Name: | Villa Prefab Light Steel Structure High Rise Building |
AS/US Prefab Light Gauge Steel Frame Single Family Home Bungalow Steel House Kits
| Fascia Board: | Steel Fascia Board |
|---|---|
| Installation: | DIY Assembly Or Professional Installation Available |
| Railing: | Wpc Railing |
Australian Prefab House Project Prefab Light Steel Framing House
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Water‐Proof Layer For Roof: | Asphalt Water‐Proof Layer With Alu. Coil |
| Exterior Wall Batten: | 22mm Batten |
Australia Standard Design Prefab Garden Studio For Work And Holiday
| Size: | W4.2×L7.3 |
|---|---|
| Color: | Wooden |
| Material: | Frame Mterial |
Australian Light Steel Framing House Project Prefab Kitset Homes Nz Prices prefab home kits
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall StructureF: | 15mm OSB Board |
| Roof Batten: | 35mm Batten |
New Zealand Standard Single Storey Light Steel Frame Prefab Villa For Family prefab home ktis
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Vapor Barrier For Roof: | Normal Vapor Barrier |
EU/AU/NZ/USA Light Steel Framing Prefabricated Luxury Villa
| Use: | Villa,House,Hotel |
|---|---|
| Color: | Red |
| Size: | Standard Or Customized |

