All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular apartment buildings ] match 258 Products.
"Modular Light Steel Frame Prefab Home - Travel Hotel & Camping Cabin Kit For Outdoor Living
| Use: | Hotel |
|---|---|
| Material: | Frame Mterial |
| Window: | Glass |
Heat Prefab Villa Modular Home Kit With Ligth Steel Frame ICC EN-1090
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Roof: | 35mm Batten |
| Exterior Wall: | 8mm James Hardie Siding |
Prefabricated Modular Home Wooden Design A Frame House Kits For Airbnb
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Small Family Steel Frame Prefab Bungalow Homes /Foldable House Granny Flat
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
New Deisgn 10 Rooms Prefab Light Steel Frame Bungalow Homes In AU/EU/US Standard
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
High Quality Villa Wooden House Luxury AS/NZS Prefabricated Light Steel Frame Houses
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Wall Material: | ALC Panel/fiber Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
| Insulation Material: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Two-Bedroom Creative Design | Prefabricated Light Steel Frame Single-Family Home
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Cost Of Ready-Made Steel Frame Prefab Tiny House On Wheels With Trailer
| Roof: | Roof Reinforcing Layer For Roof |
|---|---|
| Flooring: | 9mm Laminated Flooring |
| Size: | 2.35*7.4M |
AS/NZS Standard Prefab Light Steel Prefab Tiny House Featuring Metal PU Sandwich Panel Wall And Trailer
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Floor: | Laminated Flooring |
| Windows: | Double Glazing Alum.Door |
Get Light Steel Frame House With Prefab House Kits With WPC Wall Cladding Custom House With New Design
| Exterior Wall: | Pvc Board / Wpc Board / Fibre Cement Calding |
|---|---|
| Internal Wall: | 12mm Gypsum Board / 12mm MGO Board |
| Ceiling: | Gypsum Board / MGO Board |

