All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular apartment buildings ] match 257 Products.
Prefab Mobile Homes Customized Light Gauge Steel Frame House Prefab Granny Flat/ADU
| Steel Frame: | Steel Frame Wall AS1397 G550 AZ150 0.75mm |
|---|---|
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
| Type: | ADU/Granny Flat |
Affordable Prefab Custom Home Light Steel Kits Sandwich Panel Vintage Luxury Double Cost-effective Prefab Villa
| Use: | Single Family Home |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Various Of Choice |
| Product Name: | Prefab Villa,prefab Steel House,villa Houses Luxury |
Custom Design, ISO9001 Certified Prefab Wooden Bungalow, Luxury Cabin Home
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Available |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
Prefabricated Light Gauge Steel Truss 300 Sqm Luxury Villa Built With Australia Standards
| Use: | Villa,House,Hotel |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel |
| Door: | Steel Security Door |
Chinese style retro double villa/Prefabricated Villa Light Steel Frame Houses With Good Ventilation
| Use: | Villa,House |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Welded H Section Steel |
| Door: | Steel Security Door,Aluminum Alloy Door |
Fiber Cement Board Luxury Prefab Houses Ultra Modern Prefab Homes Prefab Home Kits
| Product Name: | Villa Houses Luxury,Villa Prefab Light Steel Structure High Rise Building,Steel Structure Building |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Welded H Section Steel |
| Window: | Aluminum Alloy Window,aluminum Alloy/PVC |
AS/US Duplex Steel Frame Ultra Modern Prefab Homes With Light Gauge Steel Framing
| Use: | Villa,House,Hotel |
|---|---|
| Material: | Sandwich Panel,Various Of Choice |
| Product Name: | Villa Prefab Light Steel Structure High Rise Building |
AS/US Prefab Light Gauge Steel Frame Single Family Home Bungalow Steel House Kits
| Fascia Board: | Steel Fascia Board |
|---|---|
| Installation: | DIY Assembly Or Professional Installation Available |
| Railing: | Wpc Railing |
Energy Saving Affordable Prefab House Steel Structure Villa Prefabricated Villas
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Australian Prefab House Project Prefab Light Steel Framing House
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Water‐Proof Layer For Roof: | Asphalt Water‐Proof Layer With Alu. Coil |
| Exterior Wall Batten: | 22mm Batten |

