All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefabricated mobile homes ] match 461 Products.
Prefab Garden Studio Light Steel Space A Frame Tiny Homes Portable Kit Homes
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Basic Insulation: | Glass Wool R2.5 |
| Interior Wall Finish: | Integrated Wall Panel/ceramic Tile (wet Area) |
Prefab Garden Studio Light Steel Space Homes Portable Kit Homes Kitset Homes Nz
| Roof Truss: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Exterior Wall: | Vapor Barrier,Ext. Wall Cladding, Basic Insulation |
| Interior/Partition Wall: | Interior Wall Panel (dry Area) |
USA Standard 2 Storey Single Family Home Prefabricated Light Steel Framing House Luxury Villa
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.95mm Steel Floor Joist |
|---|---|
| Roof ReinfRoof Battenorcing Layer For Roof: | 35mm Batten |
| Soffit: | 6mm CFC Sheet |
Magic Tiny House On Wheels Cost Prefabricated Houses Steel Building Australia Standard
| Main Structure: | Vinyl Flooring |
|---|---|
| Ceiling Panel: | 10mm Integrated Wall Pane |
| Axleandwheel: | All Axles Areequipped With Electricbrakes. |
Modular Prefabricated House Tiny Houses On Wheels For Rent Light Gauge Steel Frame
| Main Structure: | Vinyl Flooring |
|---|---|
| Roofing Tile: | 0.5mm Colorbond Sheet |
| Bedroom: | 2 Bed |
Australia Standard China Prefabricated Tiny House On Wheels Ready To Ship
| Main Structure: | Vinyl Flooring |
|---|---|
| Ceiling Panel: | 10mm Integrated Wall Pane |
| Axleandwheel: | All Axles Areequipped With Electricbrakes. |
Mobile Manufactured Tiny Homes Ready To Live In For Airbnb Cabin
| Used For: | Airbnb Cabin |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Premium Light Steel Frame China Prefabricated House Villas Modular Houses Kits
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Light Steel Frame Prefabricated House Built | AS/NS Villa Panelized House Kits
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
AS/NZS Standard Prefabricated Light Steel Frame Modular Home China Panelized System
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |

