All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefabricated mobile homes ] match 449 Products.
Australia Standard Best China Prefabricated Tiny House On Wheels Ready To Ship
| Main Structure: | Vinyl Flooring |
|---|---|
| Ceiling Panel: | 10mm Integrated Wall Pane |
| Axleandwheel: | All Axles Areequipped With Electricbrakes. |
Prefabricated Modular House Kits Light Steel Frame House For Adu AU/USA/EU Standard
| Steel Frame: | Wall Frame,Roof Truss,Subfloor System (if Any) |
|---|---|
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
| Type: | Granny Flat /ADU |
Australia Standard Modular Kit Home Prefabricated Tiny House On Wheels Trailer For Living
| Mobility: | Easily Transportable |
|---|---|
| Foundation Type: | Tiny Houses On Wheels |
| Roofing: | Al-Mg-MnMetal Cladding WPC Cladding |
US / AS Modular Prefabricated House On Wheels In Zhejiang Merchants 2.35*8m
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland |
| Size: | 2.35*8m |
US / AS Modular Prefabricated House On Wheels Moudlar Homes
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland |
| Size: | 2.35*8m |
Mobile Prefab Prefabricated Modular House Home Sale
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Promotion Airbnb China Triangular Roof Prefabricated House Modular Cabin Tiny Homes
| Project Location: South Korea: | Wall Frame, Roof Truss |
|---|---|
| ExExterior Wallterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier, Basic Insulation |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
ICC EN-1090 Framecad Steel Structure Prefabricated House Villa House Luxury With Pool
| Project Location: South Korea: | Wall Frame, Roof Truss |
|---|---|
| ExExterior Wallterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier, Basic Insulation |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
AS/US Prefabricated Light Steel Frame Modular Home China Low-Cost Metal Modular Building
| Floor: | XPS/OSB/Wood/Gypsum Board,pvc Floor |
|---|---|
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel |
| Transportmethod: | Flat-pack Containers |
ICC-ES Certification Multi Story Steel Structure Villa Prefabricated Light Steel House
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |

