All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefabricated mobile homes ] match 461 Products.
Modern Design Luxury Light Steel Frame Prefabricated House Villa Steel House Kits
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
US/AS Standard Single Family Home Prefabricated House With Light Steel House
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Quickly Assembled Modular Home Prefabricated Light Steel Structure Villa House
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
European Quality 2story Luxury Prefab Lightweight Steel Frame Houses Modular Home
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Two Storey Light Gauge Steel Villa With Light Weight And Quick Assemble Park Home
| Use: | House,Hotel,Villa,Office |
|---|---|
| Color: | Customer Made |
| Material: | Sandwich Panel,light Steel Frame |
Prefabricated Construction Building House Kit With Light Steel Frame House Three Or Four Bedrooms Villa
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefabricated Light Steel Frame Tiny House On Wheels Long Life Span Tiny Prefab Homes
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall: | Integrated Wall Panel |
2 Storey Villa House Constructed With Prefabricated Light Steel Framing And Expansive Windows
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Roof Batten: | 35mm Batten |
Mini 20/30SQM Prefabricated House Granny Flat , Light Steel Bungalow Modular Homes
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Seismic Resistance Insulation Small Modular Home Kits Prefabricated House Kits
| Colour: | Customs Made |
|---|---|
| Ceiling Material: | MGO Board/12 Mm Gypsum Board |
| Frame Material: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |

