All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefabricated mobile homes ] match 449 Products.
AU/NZ Standard Prefabricated Modular Home Light Steel Frame Foldable House Granny Flat
| Frame Material: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
SAA Light Steel Frame Houses Prefab Home Modular Home Fabrication Workshop
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
High Quality Villa Wooden House Luxury AS/NZS Prefabricated Light Steel Frame Houses
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Wall Material: | ALC Panel/fiber Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
| Insulation Material: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Steel Prefabricated Prefab Villa ,Luxury Architectural Prefab Homes CE
| Material: | Sandwich Panel |
|---|---|
| Type: | Luxury Villas |
| Structure: | Light Steel Freem |
Modular Prefabricated Tiny Houses On Wheels For Weekend Getaways Or Garden Shed
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland |
| Size: | 2.35*8m |
AS/NZS Standard Prefabricated Light Steel Frame Modular Home Kits From China
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Austraila Standard Prefabricated Light Steel Frame Modular Home China Panelized System
| Design: | Modern |
|---|---|
| Roofing: | Steel Roofing/asphalt,truss,glass Wool |
| Durability: | Designed To Withstand Earthquakes And Strong Winds |
Luxury 2-Story Single Family Home Prefabricated House With Light Steel House
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Austraila Granny Flat Light Steel Structure Bungalow , Sandwich Cladding Strong Mobile House
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Two Storey Light Gauge Steel Villa With Light Weight And Quick Assemble Park Home
| Use: | House,Hotel,Villa,Office |
|---|---|
| Color: | Customer Made |
| Material: | Sandwich Panel,light Steel Frame |

