All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel buildings ] match 987 Products.
Light Gauge Steel Framing Specifications Prerfabricated House Luxury Villa Single Family Home
| Material: | Sandwich Panel,Various Of Choice,Welded H Section Steel |
|---|---|
| Door: | Broken Aluminium Material,pvc Door,composite Door Or Aluminium Sliding Door |
| Window: | UPVC Or Aluminum Window,aluminum Alloy/PVC,Tempered Insulating Glass Or As You Choose |
Laminated Anti Wind Wpc Board Ultra Modern Prefab Homes Light Steel Frame House Kits
| Bedroom: | 5 Bedroom |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Steel Prefabricated Prefab Villa ,Luxury Architectural Prefab Homes CE
| Material: | Sandwich Panel |
|---|---|
| Type: | Luxury Villas |
| Structure: | Light Steel Freem |
Actory Price Modern Prefab Mobile Homes | Light Steel Frame ADU Granny Flat
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | WPC Cladding |
| Interior Wall Finish: | Integrated Wall Panel |
EU/AU Standard Prefab Mobile Homes Cheap Manufactured Homes Granny Flat
| Exterior Wall: | WPC Cladding |
|---|---|
| Interior Wall Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
| Floor: | 9mm Laminated Flooring |
Factory Price Light Steel Frame ADU | Modern Prefab Mobile Granny Flat
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Floor System: | Underneath Of Ground Floor |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Modular Tiny House On Wheels | Australia Standard Light Steel Framed Prefab Home
| Bedroom: | Include |
|---|---|
| Door_Type: | Solid Wood/fiberglass |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Luxury Holiday Cabin | Modular Home & Prefab Log Cabin Garden Shed
| Doors And Windows: | Custom Made |
|---|---|
| Exterior Door: | MDF Pocket/sliding/casement Door |
| Main Material: | Light Steel Frame |
Modular Home Prefab Garden Studio With Light Steel Frame And Expansive Deck Area
| Bedroom: | 1 |
|---|---|
| Ceiling Mater: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
AS/NZS Prefab Garden Studios Featuring Light Steel Frame Modular Home For Airbnb
| Design: | Customer Design Avaliable |
|---|---|
| Exterior Wall Batten: | 22mm Batten |
| Exterior Wall Cladding: | 50mm ALC Panel/WPC |

