All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel buildings ] match 987 Products.
Small Prefab House Modular Home Finished Steel Tiny House On Wheels ReadyTo Ship
| Project Site: | Brisbane, Australia |
|---|---|
| Size: | 2.35*8m |
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
Prefab Light Gauge Steel Cabins: Perfect For Resort Hotels And Garden Studios
| Name: | Kiyom |
|---|---|
| Bedroom: | 1 |
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
Best Prefab Modular Bungalows Home Steel House Kits For Factory Buildings And Dormitories
| Project Location: | Tahiti |
|---|---|
| Exterior Wall Color: | Options |
| Windows: | Double Glazing Alum.Door |
3 Bedrooms Luxury Prefab Houses Light Steel Frame Hosue Kits
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame House |
| Bedroom: | 4 |
Luxury Hurricane Resistant Prefab Villa 3 Bedroom Modular Home House
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
2-Storyluxuyr Villa Prefab House Panelized System Build With Light Steel Frame Home
| Bedroom: | 4 Bedroom |
|---|---|
| Area:: | 397.56SQM |
| Application: | Steel Fabricated House,Family Use |
ICC-ES Certification Luxury Two-storey Modular Home Modern Mobile Prefab Light Stee kits
| Type: | Prefab Villa |
|---|---|
| Plumbing: | Water Supply Pipes, Ewage Pipes |
| Insulation: | High-performance Thermal Insulation |
Prefab Light Steel Frame House Cheap Earthquake prefab villa
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Wooden Sound-Proof Decorate Prefab House Bungalow Resort Australia Standard Luxury Villa
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
Australian Transportable Accommodation / Small Light Steel Prefab Modular Homes Granny Flat
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |

