All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel buildings ] match 987 Products.
Light Steel Frame Prefab Eco Modular Tiny Trailer Home Modular Prefabricated Homes
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Roofing: | Colorbond |
| Exterior Wall: | PU Sandwich Metal Panel |
Modern Color Small Modern Prefab Homes Prefabricated Tiny House With Trailer
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Austrilia Standard Light Steel Prefabricated Tiny House
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Australian Light Steel Frame Home Building Kits Project Prefab House
| Use: | Hotel, House, Office, Shop,Workshop,Plant |
|---|---|
| Color: | Optional |
| Material: | Light Steel Structure |
Modular Prefabricated Light Steel Structure Tiny House On Wheels With Trailer
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Roof Batten: | 35mm Batten |
Luxury Cabin With Light Steel Frame Design, Prefab Hotel Unit Small Modular Homes
| Color: | Customized |
|---|---|
| Size: | 7.*3.4m |
| Door: | Doubel Glass PVC Sliding Door |
Prefab Bungalow Homes Manufacturer, Buy Good Quality Prefab Bungalow Homes Products From China
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
Cheap Prefab Tiny Homes On Wheels For Sale With Light Gauge Steel Frame Prefab Hotel Units
| Bathroom: | Shower/Toilet/Sink |
|---|---|
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
| Height: | <4m |
Prefab Luxury Villa Factory Built Prefab House Modular Homes Steel House
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Cost per m2 for Tiny Houses in Australia – Light Steel Frame Modular Home Prices
| Transportable: | Yes, Designed For Easy Transport |
|---|---|
| Main Material: | Light Steel Frame G550GD AZ150 0.75mm |
| Heatingcooling: | Mini-split HVAC System |

