All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel buildings ] match 987 Products.
Contemporary Modular Homes / Light Gauge Steel Prefab Villa / Prefabricated House kti
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Frame Prefab Villa & Modular Home Kits For Uruguay | Durable & Customizable
| Frame Material: | Light Steel Frame House |
|---|---|
| External Calding: | 50mm ALC Panel/ WPC Board |
| Insulation: | Glass Wool EPS |
Prefabricated Villa , Luxury Two Storey Light Gauge Steel integrated house
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Custom Prefab Bungalow Homes / Modern Prefab Homes Fire Resistance With Laminate Floor
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
|---|---|
| Door: | Metal Security Door/Pvc Sliding Door |
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
AS/NZS Certified Light Steel Tiny House On Wheels – Prefab Mobile Home With Trailer
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall: | Integrated Wall Panel |
Prefab Light Steel House | European Standard Garden Studio, Backyard Office & Holiday Villa
| Main Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Chassis: | Steel Chassis |
| Wall Cladding: | Wooden Design Material |
Stable Prefabricated Residential Buildings With Lightweight Steel Houses Modular Home
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Modern Prefab Light Steel Frame House Villa Apartment Roof EPS Sandwich Panel For Living
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Cook Islands Prefab Bungalow Homes Light Gauge Steel Frame Material Energy Saving
| Door: | Metal Security Door/PVC Sliding Door |
|---|---|
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
Galvanized Steel Frame Sandwich Panel Prefab Light Steel Frame House Kits
| Frame Material: | EPS Cement Wall Panels + Light Steel Frame/concrete Structure |
|---|---|
| Structure: | Galvanized Steel Frame |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |

