All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular steel prefab homes ] match 659 Products.
Project Prefab House Light Gauge Steel Framing System Modular Home Kits
| Steel Frame, Roof Truss: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Exterior Wall: | WPC Cladding |
| Interior/Partition Wall: | Interior Wall Panel (dry Area) |
WPC Cladding Ultra Modular Tiny Home Prefab Garden Studio Homes In Light Gauge Steel Frame
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | WPC Cladding |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Prefab Modular Home Light Steel Frame Overwater Bungalow Light Steel Frame House
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Exterior Wall: | Vapor Barrier |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Prefab Garden Studio Light Steel Frame Garden Shed Your Serene Retreat In Nature'S Embrace
| : | |
|---|---|
| Place of Origin | NINGBO,CHINA |
| Brand Name | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
Prefab Trailer House On Wheels Sustainable Living Modular Home Light Steel Frame
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
ICC-ES EN 1090 Prefab Modular Bungalows Home With Light Steel House Kits
| Project Location: | Tahiti |
|---|---|
| Exterior Wall Color: | Options |
| Windows: | Double Glazing Alum.Door |
Modular Home Environmental AS Prefab House Light Stee House Villa Singel Family Homes
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
AS / US Steel Frame House Kits And Plans Prefab House Steel Modular Homes
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
|---|---|
| Underneath Of Ground Floor (If Any): | 15mm CFC Sheet |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
American Style 1-2 Story Prefab Single Family Home Customizable Modular Design Luxury Villa
| Type: | Single Family-Home |
|---|---|
| Bedroom: | 5 Bedroom |
| Garage: | 2 |
Luxury Prefab Modular Homes With Light Gauge Steel Frame | Affordable & Stylish
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Bedroom: | 3 Bedroom |
| Stye: | Mediterranean Style |

