All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular steel prefab homes ] match 659 Products.
ICC-ES Certification Luxury Two-storey Modular Home Modern Mobile Prefab Light Stee kits
| Type: | Prefab Villa |
|---|---|
| Plumbing: | Water Supply Pipes, Ewage Pipes |
| Insulation: | High-performance Thermal Insulation |
AS/US Light Steel Frame Structure Prefabricated Villa Energy Saving Modern Modular Homes
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Ready Finished Modular Bunk House For Sale Granny Flat Prefab House Mobile House
| Rame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Ceiling Materia: | MGO Board/ Gypsum Board+others |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab House With Large Windows | Modular Light Steel Frame Kit Home
| Use: | House,Villa,Office |
|---|---|
| Color: | White,can Be Customized |
| Size: | Costomers' Requirements,standard Or Customized |
Australia Standard Prefab House Modular Home Garden Studio For Airbnb Holiday House Kits
| Main Material: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | Wpc Wooden Cladding |
| Ceiling: | 12mm Gypsum Board |
Light Steel Frame Prefab Villa Home Quick Assemble Prefabricated Modular Homes Kit
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| : | |
| : |
Australian Prefab Light Steel Framing House Project Prefab Metal Frame Home Kit
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.95mm Steel Floor Joist |
|---|---|
| Roofing Tile: | Asphalt Roofing Shingle Tile |
| Soffit: | 6mm CFC Sheet |
Prefab Light Steel Frame House Brand New Hotel Unit Tiny Home Modular Home
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Interior Wall Panel (wet Area): | 9mm CFC Sheet/integrated Wall Panel |
| Flooring For Ground Floor (wet Area): | 1.5mm Vinyl Flooring/Ceramic Tile |
Modular Prefab Light Steel Tiny House On Wheels: Innovative Design With NAS/AS
| Bathroom: | 2 |
|---|---|
| Doors: | Solid Wood |
| Finishes: | High-end |
Prefab Light Steel Frame House Of Hotel Unit Lodges With Holiday Inn Newton Modular Home
| Lighting: | Optional |
|---|---|
| Material: | Timber |
| Product Name: | Prefab Garden Studio |

