All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular steel prefab homes ] match 659 Products.
Light Gauge Steel Frame Prefabricated Hotel Multi Family Houses Two Floor Fast Assembly Homes
| Gutter With Downpipe: | Alu. Gutter With Downpipe |
|---|---|
| Extra Insulation Layer‐‐exterior Wall: | 50mm XPS |
| Ceiling: | 9mm Water‐proof Gypsum Board |
Prefabricated Modular Tiny House Kits Light Steel Frame House For A Frame House
| Name: | Queensland 2524t |
|---|---|
| Windows: | Alum. Double Glass Windows |
| Door: | Alum. Double Glass Doors |
Odular Home Tiny House On Wheels With Trailer For Airbnb Prefabricated Light Steel Structure
| Interior Wall: | WPC Board |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
40ft Prefabricated Tiny House With 2 Bedrooms Ready To Live In Modular House
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Prefabricated Light Steel Villas House Quickly To Assemble On Site
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Bedroom: | 4 |
| Bathroom: | 2 |
Pre Built Tiny Homes On Wheels With Trailer For Airbnb
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Width: | 2.35m |
| Area: | 27.58sqm |
Luxury Prefabricated House Light Steel Villas House Granny Flat Fast Install Wooden Bungalow
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Bedroom: | 2 |
| Bathroom: | 2 |
Light Steel Frame Foldable Small Modular Prefab Mobile Homes For Granny Flat/ADU
| Color: | Customer Made |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
2 Bedroom Prefab House With Central Air Conditioning System And 2PAC Cabins Stone Countertop
| Structure: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Roof: | EPS/Rock Wool/PU Sandwich Panel |
| Water Supply: | Standard Water Supply System |
Prefab Modular Homes Prefabricated House White Modular Park Home
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Insulation Material: | Glass Wool Or Also EPS/XPS/PU Sandwich |
| Roof: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt Shingle |

