All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular steel prefab homes ] match 659 Products.
Modern Design Modular Home Prefab Living House Panelized Home Kits With AS/US Standard
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
CE/NZ Standard 2-Storey Luxury Prefab House Steel Frame Singel Family Home
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Structure |
|---|---|
| Vapor Barrier For Roof: | Normal Vapor Barrier |
| Exterior Wall Claddin: | 75mm ALC Panel |
AS/NZS/USA Prefab Houses Luxury Villa Kits With Light Gauge Steel Modular Construction
| Use: | Villa, House, Office, Hotel |
|---|---|
| Style: | Morden Style |
| Learn More:: | Contact Us |
AS/NZS Standard Prefabricated Light Steel Frame Modular Home China Panelized System
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
AS/NZS Standard Prefabricated Light Steel Frame Modular Home Kits From China
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Wood Assembled Houses Portable Cabins Modular Cottages With Light Steel Frame
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Australian Standard Modular Homes Light Steel Structure Frame Building Steel House Kits
| Name: | Seville House |
|---|---|
| Size:: | 17944×11522mm |
| Ground Floor Area:: | 149sqm |
Highly Customizable Light Gauge Steel Construction Modular Houses AS/NZS
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Deployable Portable Emergency Shelter, Light Steel Foldable House Granny Flat
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Prefabricated Light Gauge Frame Houses Chico Cabin Hotel Unit Modular Homes And Prices
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |

