All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular steel prefab homes ] match 659 Products.
ICC EN-1090 Prefab Home Villas Luxury Modern Prefabricated Modular Home Kit
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
New Zealand Standard Single Storey Light Steel Frame Prefab Villa For Family prefab home ktis
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Vapor Barrier For Roof: | Normal Vapor Barrier |
AS/NZS/USA Standard Prefab Light Steel Frame House For Living Luxury Modular Hotel Unit
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Roofing Tile: | Stone Coated Steel Roofing Tile |
Light Steel Modular Prefab House Portable Villa Prefabricated Cabin Home In Poland
| Type: | 1-story Single Family Home |
|---|---|
| 1-story Villa: | Poland |
| Insulation: | High-performance Thermal Insulation |
Light Steel Fully Decorated Finished Bunk Prefabricated House/ Yellow Contemporary Modular Homes
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Affordable AS4600 Light Gauge Steel Framed 2story Modular Homes For Sale
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
Prefab Light Steel Frame House Oficce Lodges All Inclusive Bungalow Resorts Apple House
| Wall Frame: | AZ150 G550 Zinc & Alu. Coated Steel 0.75mm |
|---|---|
| Interior Wall Panel (wet Area): | 9mm CFC Sheet/integrated Wall Panel |
| Flooring For Ground Floor (dry Area): | 8mm SPC Flooring |
Light Gauge Steel Prefab Holiday Cabins: Tiny House On Trailers Log Cabin Modular Homes
| Bath: | Toilet,Bathtub,Shower |
|---|---|
| Door: | Double Glazing Alum.Door |
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
AS/US Standard Light Steel Villa | Prefab Luxury Mansion single family home
| Exterior Wall Color: | Wpc Bord |
|---|---|
| Area: | 360.2SQM |
| Other Fittings: | Toilet,washbasin,shower,kitchen Etc. |
CE/USA Standard Prefab House Light Steel Prefabricated Buildings Earthquake-proof Villa
| Use: | Hotel,Office,House |
|---|---|
| Window: | PVC Sliding Window |
| Door: | Steel Door,Aluminum Alloy Door |

