All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular steel prefab homes ] match 659 Products.
ISO 40HQ Modular Prefab Container Homes , Water Proof Shipping Containers Homes
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Earthquake Resist Movable Shipping Prefab Container Homes With Solar Panel System
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab Steel Homes Prefab Modular Home Kits AS/NZS Light Steel Frame
| Window: | PVC Sliding Window |
|---|---|
| Door: | Steel Door,Aluminum Alloy Door |
| Structure: | Galvanized Steel Frame |
Two Story Steel Structure House Modular Light Steel Structure Prefab Villa
| Use: | Villa,House |
|---|---|
| Type: | 2 Floors,Light Steel Structure Frame |
| Size: | Customized,100-300 Square Meters |
Affordable Prefab Custom Home Light Steel Kits Sandwich Panel Vintage Luxury Double Cost-effective Prefab Villa
| Use: | Single Family Home |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Various Of Choice |
| Product Name: | Prefab Villa,prefab Steel House,villa Houses Luxury |
Australian Light Steel Framing Project Prefab Modular House Kit LGFS House Custom Design
| Structure: | S1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure AS1397 G550 Z275 0.95mm Steel Floor Joist AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss Roof Reinforcing Layer For Roof 15mm OSB Board Vapor Barrier For Roof Normal Vapor Barrier Water‐Proof Layer For Roof Asphalt Water |
|---|---|
| Vapor Barrier For Roof: | Normal Vapor Barrier |
| Roofing Tile: | 0.5mm Colorbond Roofing Sheet |
Prefab Shipping Container Homes ,Multi-Functional Modular Container House Park Home
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Multi-Function Steel Frame Prefab Modular Homes For Mobile Toilet / Office Pod
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Ready Finished Modular Bunk House For Sale Shipping Prefab Container Homes
| Rame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Ceiling Materia: | MGO Board/ Gypsum Board+others |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Energy Saving Affordable Prefab House Steel Structure Modualr Home Prefabricated Townhouse
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |

