All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular steel prefab homes ] match 659 Products.
US/AS Prefab Wooden Bungalow Modular House Kits For Dormitory And Factory
| Project Location: | Tahiti |
|---|---|
| Exterior Wall Color: | Options |
| Windows: | Double Glazing Alum.Door |
Wooden Sound-Proof Decorate Prefab House Bungalow Resort Australia Standard Luxury Villa
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
AS / NZS / USA Light Steel Frame Modular Prefabricated House Kits Villa
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Luxury 4-Bedroom Prefab House Villa With Swimming Pool | ICC-ES Certified Light Gauge Steel House
| Bedroom: | 4 Bedroom |
|---|---|
| Area:: | 323.15SQM |
| Application: | Steel Fabricated House,Family Use |
Professional Design Prefab Bungalow Panelized Homes Small Modern Steel Home Kits
| Light Steel Frame: | S550 AZ150 0.75MM STEEL |
|---|---|
| EXT.WALL: | 10MM CFC SHEET +8MM CFC INSIDE |
| INSULATION OF WALL AND ROOF: | GLASS WOOL |
AS/US Prefab Light Gauge Steel Frame Single Family Home Bungalow Steel House Kits
| Fascia Board: | Steel Fascia Board |
|---|---|
| Installation: | DIY Assembly Or Professional Installation Available |
| Railing: | Wpc Railing |
AS/US Prefabricated Light Steel Frame Modular Home China Low-Cost Metal Modular Building
| Floor: | XPS/OSB/Wood/Gypsum Board,pvc Floor |
|---|---|
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel |
| Transportmethod: | Flat-pack Containers |
Modular deluxe bungalow residence, Bungalow House With Big Window
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Gauge Steel Frame Prefab Houses Hawaii Holiday Cabins For Resort Hotel
| Frame Mterial: | Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | EPS Sandwich Panel |
| Insulation Material: | EPS Sandwich Panel |
Panelized Building System Small Family Beautiful Steel Structure Prefabricated Light Steel Homes
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |

