All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular steel prefab homes ] match 659 Products.
Fast Build 2-Story Modular Home | Australian Light Steel Frame Villa
| Standard: | ISO/ICC-ES/EN-1090 |
|---|---|
| Type: | Single Family Home |
| Basic Insulation: | Glass Wool R2.5 |
USA Single Family Prefabricated Home Modular & Light Gauge Steel Frame House Kits
| Bedroom: | 4 Bedroom |
|---|---|
| Area:: | 270.08SQM |
| Application: | Steel Fabricated House |
Austraila Standard Prefabricated Light Steel Frame Modular Home China Panelized System
| Design: | Modern |
|---|---|
| Roofing: | Steel Roofing/asphalt,truss,glass Wool |
| Durability: | Designed To Withstand Earthquakes And Strong Winds |
Customized Modern Light Steel Structure Prefabricated Villa House Frame Modular Kits For 3 Bedroom
| Application: | Panelized Home Kits |
|---|---|
| Bedroom: | 6 Bedroom |
| Area:: | 328.17SQM |
Light Gauge Steel Frame Prefabricated Bungalow Homes One Story Single Family Home
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Wall Material: | ALC Panel/fibre Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
| Insulation Material: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefabricated House Luxury Mansion With AS/US Light Steel Villa Panelized Home Kits
| Prefab Houses: | 3 Bedrooms Luxury Villa |
|---|---|
| Windows And Door: | Double Glass Alum. Sliding Windows |
| Exterior Wall: | R3.5 Glass Wool*100mm |
Custom-Designed Prefabricated Bungalow Homes Leading The Way With Light Steel Frames
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Energy Saving Prefab Modular Homes Custom Building Materials Cheep
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-45days |
| Payment Terms: | T/T,L/C,D/P,OA |
Australia Standard Prefab Light Gauge Steel Frame Houses Modular Homes
| Wall Material: | Alc Panel/fibre Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
|---|---|
| Insulation Material: | EPS/XPS/PU Sandwich Panel Or Glass Wool |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Modern Prefab Houses | Luxury Villa Kits With Light Gauge Steel Modular Construction
| Use: | Villa, House, Office, Hotel |
|---|---|
| Style: | Morden Style |
| Learn More:: | Contact Us |

