All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular apartment buildings ] match 257 Products.
Quick Assemble Modular Holiday Wooden Home Prefabricated Longlife Garden Studio
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Roof: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefabricated Modular Home Light Steel Frame House Of Hotel Unit Garden House
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
Water Proof Prefab Container Homes
| Use: | House,Villa |
|---|---|
| Color: | Customer Made |
| Material: | Light Steel Frame |
Prefab Tiny House Ready To Ship Made Steel Frame With Trailer On Wheels
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Roofing: | Colorbond |
| Exterior Wall: | PU Sandwich Metal Panel |
EU Prefabricated Light Steel Framing 2-Storey Modular Home With Big Windows Assisi Villa
| Name: | Assisi Villa |
|---|---|
| Color: | The Color Of The Light Steel |
| Application: | Housing Architecture |
CE/USA Standard Prefab House Light Steel Prefabricated Buildings Earthquake-proof Villa
| Use: | Hotel,Office,House |
|---|---|
| Window: | PVC Sliding Window |
| Door: | Steel Door,Aluminum Alloy Door |
Prefab House With Large Windows | Modular Light Steel Frame Kit Home
| Use: | House,Villa,Office |
|---|---|
| Color: | White,can Be Customized |
| Size: | Costomers' Requirements,standard Or Customized |
Highly Customizable Light Steel Frame Modular Home Kits: Garden Studio And Cabin Solutions
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel |
|---|---|
| Nterior Wall Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
| Underneath Of Ground Floor (If Any): | 15mm CFC Sheet |
Recyclable Architecture Light Steel Structure House Prefab Villa Modular Home
| Material: | Steel,Various Of Choice,Welded H Section Steel |
|---|---|
| Color: | Customer Made |
| Size: | As You Required |
Revolutionize Your Travel Experience With Cider Box Prefabricated Tiny House On Wheels For Sale
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Exterior Wall Cladding: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
| Bathroom: | Shower,Toilet |

