All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular apartment buildings ] match 261 Products.
Luxurious Modular Homes: Prefab Garden Studios Expansive Decks For Airbnb
| Basic Insulation: | Glass Wool R2.5 |
|---|---|
| Deck: | 1.5m |
| Exterior Wall Cladding: | 8mm James Hardie Siding |
Light Gauge Steel Frame Prefabricated Hotel Multi Family Houses Two Floor Fast Assembly Homes
| Gutter With Downpipe: | Alu. Gutter With Downpipe |
|---|---|
| Extra Insulation Layer‐‐exterior Wall: | 50mm XPS |
| Ceiling: | 9mm Water‐proof Gypsum Board |
Folding Container House Small Bungalow Homes With Light Steel Frame Foldabe House Modular House
| Use: | House,Hotel,Office |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel |
| Color: | Customized |
High Efficiency Light Gauge Steel Frame Modular House Prefab Homes Custom Kit Home
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Double Garage Bungalow Modular Homes Snow Resistance , Light Steel Framing,Prefabricated Wall Panels
| Frame Material: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
AS/NZS Light Gauge Steel Luxury Prefabricated Modular Houses For Sale
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Bedroom: | 4 |
| Bathroom: | 5 |
Prefab Cabin Apple House Aluminum Sliding Doors Steel Frame Prefab Modular Homes
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
Modular Home Prefab Garden Studio With Light Steel Frame Tiny Cabins For Sale
| Bathroom: | Toilet,Shower, Bathtub (if Any) |
|---|---|
| Durtain: | Electric Curtains |
| Other Fitting: | Toilet, Washbasin,shower ,kitchen,etc |
Prefab House Luxury Caibn With Light Steel Frame Modular Home For Airbnb
| Ceiling: | Custom Made |
|---|---|
| Material: | High-quality Timber |
| Lighting: | LED |
CE Certification Luxury Prefab House Modular Home With Light Stee Frame House Kits
| Type: | 1-story Single Family Home |
|---|---|
| 1-story Villa: | Greece |
| Insulation: | High-performance Thermal Insulation |

