All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ luxury prefab cabin with steel frame ] match 104 Products.
Prefab House Luxury Caibn With Light Steel Frame Modular Home For Airbnb
| Ceiling: | Custom Made |
|---|---|
| Material: | High-quality Timber |
| Lighting: | LED |
Luxury Prefab Capsule With Light Steel Space Frame Tiny Building Portable House On Wheels
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| : | |
| : |
Light Steel Frame Modular Home Of Hotel Unit Prefab House Cabins Bungalows
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Hawaii Cabin Wooden Bungalow House Luxury Prefab House With Aluminium Sliding Doors
| Use: | Hotel |
|---|---|
| Material: | Frame Mterial |
| Window: | Glass |
Affordable Tiny Homes On Wheels With Light Steel Frame Prefab Cabins With AS/US
| Exterior Door: | Australian Standard Alum Casment Door |
|---|---|
| Floor: | 15mm Fiber Cement Board |
| Interior Stair: | Steel Frame With Finishing |
Customized Space Capsule Light Steel Frame House Glacier Hotel Perfect For Eco-Friendly Getaways
| Frame: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Heavy Steel Chassis Frame: | Heavy Steel Chassis Frame |
| Exterior Wall Batten: | Aluminum Composite Panel |
Prefab Hotel Unit Light Steel Space A Frame Tiny Building Kitset Homes Nz
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Insulation Inside Steel Frame: | R3.5 Glass Wool*100mm |
| Ceiling: | 9mm Gypsum Board |
Luxury Cabin With Light Steel Frame Design, Prefab Hotel Unit Small Modular Homes
| Color: | Customized |
|---|---|
| Size: | 7.*3.4m |
| Door: | Doubel Glass PVC Sliding Door |
Modular Home Prefab Garden Studio With Light Steel Frame Tiny Cabins For Sale
| Bathroom: | Toilet,Shower, Bathtub (if Any) |
|---|---|
| Durtain: | Electric Curtains |
| Other Fitting: | Toilet, Washbasin,shower ,kitchen,etc |
prefabricated cabins small house Light Steel Framing Beautiful Wooden House Resort Bunglalow
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Supply Ability: | 12000houses/year |

