All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ luxury prefab cabin with steel frame ] match 104 Products.
Prefabricated Homes Modular With AS4600 Light Steel Frame Garden Pergola
| Extra Insulation: | 50mm PU Panel |
|---|---|
| Underneath Of Ground Floor Dry Area: | 15mm CFC Sheet (High Density) |
| Lighting: | LED |
Beautiful Prefab Tiny House Garden Studio Cabin With Deck Modular Homes
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Avaliable |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
Prefab Light Steel Frame House Of Hotel Unit Lodges With Holiday Inn Newton Modular Home
| Lighting: | Optional |
|---|---|
| Material: | Timber |
| Product Name: | Prefab Garden Studio |
Prefab Light Steel Frame House Oficce Lodges All Inclusive Bungalow Resorts Apple House
| Wall Frame: | AZ150 G550 Zinc & Alu. Coated Steel 0.75mm |
|---|---|
| Interior Wall Panel (wet Area): | 9mm CFC Sheet/integrated Wall Panel |
| Flooring For Ground Floor (dry Area): | 8mm SPC Flooring |
Prefab Steel Modular Home Wooden Bungalow With Light Steel Frame A House For Holiday
| Doors: | Alum. Frame Glass Doors |
|---|---|
| Flooring: | 18mm CFC Sheet |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Prefab Wooden Overwater Bungalow – Light Steel Frame Modular Cabin For Resort & Hotel
| Name: | Apple Cabin |
|---|---|
| Other Fitting: | Toilet, Washbasin,shower ,kitchen,etc |
| External Wall: | ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Prefab Steel Framing Cabins Mass - Customizable Prefabricated Luxury Cabin
| Size: | W3.3×L7 |
|---|---|
| Keyword: | Wooden Cabins |
| Use: | Hotel, House, Office, Shop,Workshop,Plant |
Resort Hotel Garden Studios: Prefab Light Gauge Steel Cabins Ready To Build Modular Home
| Use: | Hotel |
|---|---|
| Wall Frame: | AZ150 G550 Zinc & Alu. Coated Steel 0.75mm |
| Ceiling: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Highly Customizable Light Steel Frame Modular Home Kits: Garden Studio And Cabin Solutions
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel |
|---|---|
| Nterior Wall Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
| Underneath Of Ground Floor (If Any): | 15mm CFC Sheet |
Light Steel Frame Prefab House, Hotel Unit, Tiny Home, Dome House, A Frame House
| Steel Frame: | Wall Frame, Roof Truss, Subfloor System (if Any) |
|---|---|
| Exterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier,Basic Insulation |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |

