All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ luxury prefab cabin with steel frame ] match 104 Products.
Modern Design Prefab Light Steel Garden Studio For Work And Holiday Cabin Prefabricated Hotel
| Exterior Wall: | Exterior Door |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Flooring: | 15mm Engineering Flooring‐‐dry Area |
Ready-Made Home With Standard Water Supply System 2PAC Cabins And Stone Countertop EPS/Rock Wool/PU Sandwich Panel
| Material: | Steel Structure |
|---|---|
| Window: | Aluminum Alloy/PVC Window |
| Structure: | Light Steel Structure |
NS/AS Prefab Beach House Wooden Bungalow Prefab Living Complet With 3 Bedroom
| Type: | Tinyhouse Wooden Bungalow |
|---|---|
| ExExterior Wallterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier, Basic Insulation |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Australia Standard Prefab Garden Studio
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Windows And Door: | Double Glass Alum. Sliding Windows |
| Interior Lining: | Fiber Cement Board |
Custom Options Towable Tiny Homes Prefab Tiny Houses On Wheels
| Used For: | Airbnb Cabin |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Mobile Manufactured Tiny Homes Ready To Live In For Airbnb Cabin
| Used For: | Airbnb Cabin |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
AS/NZS Standard Prefab Light Steel Prefab Tiny House Featuring Metal PU Sandwich Panel Wall And Trailer
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Floor: | Laminated Flooring |
| Windows: | Double Glazing Alum.Door |
AS/US Prefab Houses Modern Light Gauge Steel Villa Metal Frame Single Family Homes
| Project Location: South Korea: | Wall Frame, Roof Truss |
|---|---|
| ExExterior Wallterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier, Basic Insulation |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Prefab Bungalow Homes Manufacturer, Buy Good Quality Prefab Bungalow Homes Products From China
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
Prefab Hotel Construction | Cabin Unit | Prefab Hotel Room Manufacturer
| Floor: | Normal Ceramic Tile (600mm*600mm Each)‐‐wet Area |
|---|---|
| Area: | 25.16m² |
| Size: | 7.4m X 3.4m |

