All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Leisure Prefabricated Light Steel Quick Build Small House For Holiday
| Size: | 12.3*4.2m |
|---|---|
| Keyword: | Wooden House Kit |
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
Australian Standard Glass Windows Metal Security Door Light Steel Structure Prefab Homes
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Prefab House Bungalow With Light Steel Frame – Modular Office & Cabin Solutions
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Customized Design Modern Style Building light Steel Structure Prefab luxury or low cost Villas With Kitchen
| Villa: | 2 Bedroom Villa |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Factory Direct DeepBlue Light Gauge Steel Frame Granny Flat Bungalow Customized Homes House Kits
| Frame Material: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
US/NZ Prefabricated Wind Resist Light Steel Frame Houses Single Family Home
| Frame Material: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
European Customized Luxury Prefab Steel Frame Homes Prefabricated House For Bungalow Project
| Ceiling Material: | MGOboard / Gypsum Board+others |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Flooring: | 18mm Fiber Cement Board With Vapor Barrior And Bamboo Flooring Or Wooden Flooring , Pvc Carpet Etc. |
Modular Prefab House Single Family Home With Light Steel Frame Luxury Mansion
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
AS/US Standard Light Steel Villa | Prefab Luxury Mansion single family home
| Exterior Wall Color: | Wpc Bord |
|---|---|
| Area: | 360.2SQM |
| Other Fittings: | Toilet,washbasin,shower,kitchen Etc. |
Prefabricated House Luxury Mansion With AS/US Light Steel Villa Panelized Home Kits
| Prefab Houses: | 3 Bedrooms Luxury Villa |
|---|---|
| Windows And Door: | Double Glass Alum. Sliding Windows |
| Exterior Wall: | R3.5 Glass Wool*100mm |

