All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel frame houses ] match 1206 Products.
EPS Australia American Standard Prefabricated Tiny House on wheel
| Product Name: | Tiny House |
|---|---|
| Application: | House, Hotel |
| Structure: | Light Gauge Steel Structure |
Wheeled Light Steel Prefab Tiny House
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Light Steel Prefab Tiny House With Metal PU Sandwich Panel Wall And Trailer
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.95mm Steel Floor Joist |
|---|---|
| Chassis: | Dedicated Custom Chassis |
| Roof: | 6mm CFC Sheet |
Revolutionize Your Travel Experience With Cider Box Prefabricated Tiny House On Wheels For Sale
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Exterior Wall Cladding: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
| Bathroom: | Shower,Toilet |
AS/NZS Standard Light Steel Prefab Tiny House On Wheels Kit Home For Adventurous Travelers
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Revolutionize Travel Experience With Cider Box Prefabricated Tiny House On Wheels For Sale
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Exterior Wall Cladding: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
| Bathroom: | Shower,Toilet |
1 Bedroom 1 Bath 1 Kitchen 1 Living Prefabricated House Container Built On Trailer With Standing Seam Metal Cladding
| Size: | 2.35*8m |
|---|---|
| Include: | 1 Bedroom 1baht 1kitchen 1living |
| Name: | Queensland |
Expandable Mobile Tiny House On Wheels Prefab 2 Bedroom Cabin Ready Made Container
| Used For: | Hotel/Garden House |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Australila Stanard Prefab House Modular Home With Light Steel Structure Frame 2 Story House
| Standard: | AS/US |
|---|---|
| Size: | 13.5*25M |
| Square Meter: | 536 SQM |
Module Prefabricated 2 Floor Floating Homes Prefab Light Steel Metal Structure Frame
| Standard: | ISO 95001 |
|---|---|
| Size: | Customizable |
| Square Meter: | 408 Sqm |

