All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel frame buildings ] match 1053 Products.
prefab steel house Labor light gauge steel frame Prefab Apartment Buildings
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Avaliable |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
Large Prefab Steel House Carport Shed Shelter Green House With Solar Panel
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Application: | Green House |
| Color: | As Show As Picture |
Energy Saving Affordable Prefab House Steel Structure Villa Modern Two-stories Building
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
AS/NZS Light Gauge Steel Prefabricated Homes Luxury Prefab Modular Home Kits
| Type: | Modular Building Mobile House Light Gauge Steel Framing |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Green Modular Homes/Steel Prefabricated Villa Construction With Insulation Material In Standard
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
EU/USA/NZ/AU Standard Economic Low Cost Modern Prefab Steel Water Bungalow
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Avaliable |
| Wall Material: | ALC Panel/fibre Cement Cladding+gypsum Board |
EU/AU/NZ/USA Light Steel Framing Prefabricated Luxury Villa
| Use: | Villa,House,Hotel |
|---|---|
| Color: | Red |
| Size: | Standard Or Customized |
Energy Saving Prefab 2-Storey Villa Light Steel Prefabricated Buildings Modern Living
| External Wall: | 0.75mm Corten Steel Frame, Mgo Finsh |
|---|---|
| Roofing Finish: | Glav.alu. Corrugated Sheet, Colorbond |
| Internal Wall: | Wall-12mm Mgo.Flush Finsh |
Combination Prefabricated Light Steel Prefab House / Prefab Modular Home Kit
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Steel Frame Apartment Building / Typhoon Resistance Prefabricated Apartment
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | Colorbond Wall Cladding L/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

