All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel houses ] match 1119 Products.
Modern Design Prefab House Kits, Bungalow House, Small house Kits Good On View For Holiday To Live
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Australia Standard Design Prefab Garden Studio Homes For Small House Kits Two Floors Of The Light Steel Prefab Modern H
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
AS/NZS Certified Light Steel Tiny House On Wheels – Prefab Mobile Home With Trailer
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall: | Integrated Wall Panel |
Custom Design & Easy Assembly Light Steel Frame Prefab Houses, Villas, And Townhomes
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Gauge Steel Structure Dome Home Prefab Garden Studio Tree House
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Avaliable |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
Prefabricated Tiny House On Wheels Space Saving Modular Tiny House
| STRUCTURE:: | Light Gauge Steel Framing System |
|---|---|
| WALL:: | PLYWOOD |
| FLOOR:: | HDF FLOORING |
Light Steel Frame Movable Prefab Modular Home Geodesic Dome House Bungalow Kits
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Deepblue Designer |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
Aluminum Sliding Doors Prefab Cabin Prefabricated Bungalow Prefab Garden Studio Steel Frame Prefab Modular Homes
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
Affordable Tiny Homes On Wheels With Light Steel Frame Prefab Cabins With AS/US
| Exterior Door: | Australian Standard Alum Casment Door |
|---|---|
| Floor: | 15mm Fiber Cement Board |
| Interior Stair: | Steel Frame With Finishing |
Luxury Holiday Cabin | Modular Home & Prefab Log Cabin Garden Shed
| Doors And Windows: | Custom Made |
|---|---|
| Exterior Door: | MDF Pocket/sliding/casement Door |
| Main Material: | Light Steel Frame |

