All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel houses ] match 1104 Products.
Eco Friendly Quick Assemble Modern Luxury Prefab House Villa Light Steel Frame
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Modular Home Environmental AS Prefab House Light Stee House Villa Singel Family Homes
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
AS/US Light Gauge Steel Frameing Prefabricated Homes Luxury Modern Prefab Villa Single Family Homes
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Luxury Prefab Tiny Home On Wheels With Bathroom Travel Trailers Campers Caravans For Sale
| Style: | Tiny House On Wheels |
|---|---|
| Transportable: | Yes, Designed For Easy Transport |
| Main Material: | Light Steel Frame |
Europe Style Prefab Light Steel Frame Mobile Homes In EU Standard
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Frame Prefabricated House Buildings Low-Cost Steel Frame Prefab Apartment
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/fibre Cement |
AU/NZ Standard Prefabricated Modular Home Light Steel Frame Foldable House Granny Flat
| Frame Material: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
Light Steel Frame Structure Prefab SOHO Dormitory Apartments | Custom Buildings For Sale
| Use: | Hotel,House,Office |
|---|---|
| Color: | Optional |
| Window: | Aluminum Window |
AS/US Prefabricated Apartment Buildings / Living Or Office Supply Buildings
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Small Family Steel Frame Prefab Bungalow Homes /Foldable House Granny Flat
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

