All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel buildings ] match 987 Products.
Prefab Luxury Contemporary Garden Studios With Light Steel Frame House kits
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Exterior Wall: | Basic Insulation,Ext. Wall Cladding,Vapor Barrier |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Prefab Granny Flat Light Steel Frame House Mobile House Kits To Build Framing Home
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| External & Internal Wall Frame:: | AS1397 89mm*41mm*0.75mm G550 |
| Batten: | 22 Mm Steel Roof Battens |
NS/US Standard Prefabricated Steel House Light Steel Frame Movable Apartment Custom House With New Design
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Exterior Wall: | WPC Cladding, Normal Vapor Barrier,Glass Wool R2.5 |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Ceramic Tile Prefab House Mobile House Light Metal Frames 3450mm
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | Normal Vapor Barrier |
| Corner Line: | 50mm PVC Conic/gypsum Conic |
AS US Standard G550 Light Gauge Steel Frame Prefab Mobile House Granny Flat ADU Portable Home
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | Normal Vapor Barrier |
| Corner Line: | 50mm PVC Conic/gypsum Conic |
Cost Of Ready-Made Steel Frame Prefab Tiny House On Wheels With Trailer
| Roof: | Roof Reinforcing Layer For Roof |
|---|---|
| Flooring: | 9mm Laminated Flooring |
| Size: | 2.35*7.4M |
Modern Steel Frame Prefab Tiny Home On Wheels: Affordable Manufactured Homes
| Material: | Steel Frame |
|---|---|
| Color: | White/Black |
| Electrical: | 110/220V/240v |
Prefab Light Steel Frame House Of Hotel Unit The Cabin Beach Resort
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| : | |
| : |
Affordable Tiny Homes On Wheels With Light Steel Frame Prefab Cabins With AS/US
| Exterior Door: | Australian Standard Alum Casment Door |
|---|---|
| Floor: | 15mm Fiber Cement Board |
| Interior Stair: | Steel Frame With Finishing |
AS/NZS/US Standard Light Steel Prefab Tiny House On Wheels Modular Home Kit
| Area: | 27.58sqm |
|---|---|
| Project Address: | US |
| External Wall: | Matel PU Sandwich Panel |

