All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel buildings ] match 987 Products.
Modular Prefab Home – Light Steel Frame Camping Cabin With High-Quality Building Materials
| Material: | High-quality Timber |
|---|---|
| Windowtype: | Large Panoramic Windows |
| Electrical Cables: | Included |
Australia standard Europe standard Light Steel Structure Mobile Homes / Small Foldable Prefab House Custom House
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab Disaster Light Steel Frame Houses , Panelized Home Kits For Prefab House Villa
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Economic Prefab Bungalow Homes , Contemporary Prefab Home For Family
| Main Structure: | Main Structure |
|---|---|
| Wall Material: | Alc Panel/fiber Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Frame Prefab Tiny House On Wheels AISI S100 AS/NZS 4600,Australia Standard
| Main Material: | Light Steel G550GD AZ150 0.75mm |
|---|---|
| Window And Doors: | Glass Alu. Window And Laminated Door |
| Roofing: | 0.5mm Colorbond Sheet |
Custom Design, ISO9001 Certified Prefab Wooden Bungalow, Luxury Cabin Home
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Available |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
Prefabricated House Kit Set Cold-Formed Steel Prefab House Fast Assembled Home
| Type: | Affordable Housing Development, Applications For Commercial Industrial Construction |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Energy Saving Affordable Prefab Modular Home Kit Steel Structure Villa Prefabricated Villas
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
|---|---|
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
1. Affordable Prefab Geo Dome Home - Green Garden Studio Dome For Sale
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Avaliable |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
Wpc Cladding Pre Manufactured Homes Cyclone Proof Modern Prefab Home Kits
| Frame Material: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

