All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab a frame house light steel ] match 1080 Products.
Modular Home Pioneering Light Steel Construction For Prefab Apartment Buildings Kit Home
| Type: | 2nd Floor Apartment |
|---|---|
| External Wall: | 22mm Batten |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefabricated Containers Home Luxury Building Light Steel Villa Customized Modern Panelized Home Kits
| Exterior Door: | Alum. Frame Double Glass Doors |
|---|---|
| Roof Batten: | 35mm Batten |
| Prefab Houses: | 5 Bedrooms Luxury Villa |
Fireproof Light Steel Frame Metal Prefab Car Shed With Steel Sheet Cladding Park home
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Cheap Australia Standard Light Steel Prefab House Build Luxury Villa Prefabricated House
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | Gypsum Board+others |
Galvanized Double Deck Light Steel Prefabricated house Villas Saving Australian Standard
| Color: | Optional |
|---|---|
| Size: | Customized,100-300 Square Meters,as Cient Requirement |
| Type: | Prifabricated,Heavy Steel Structure,2 Floors |
ICC EN-1090 2 Storey Prefabricated Light Steel Framing Villa House With Big Windows
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
Prefab Homes In Maldives Light Gauge Steel Framing System With Fiber Cement Board Cladding Overwater Bungalow
| External Wall: | Fiber Cement Board |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75 Mm AZ150 Alum. Zinc Coating Light Gauge Steel Framing |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Fast Installation Prefab Light Steel Frame Structure Australia Standard Granny Flats
| Type: | Panelized Cabin Kits |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
Modular Prefabricated Light Steel Structure Tiny House On Wheels
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Exterior Wall Cladding: | 50mm ALC Panel |
| Interior Wall Panel: | Galvanized Steel & PU Sandwich Decorated Panel |
AS/NZS/USA Standard Prefabricated Luxury Modular Home Light Steel Frame House
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |

