All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab a frame house light steel ] match 1080 Products.
Fast Assemble Light Steel Structure Prefabricated Villa In AU/EU/US Standard With Two Floor
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
|---|---|
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
Light Steel Roof Truss Prefab Bench Hotel / Island Resort Beach Overwater Bungalow
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
European Standard Prefab Steel House Wooden Cabin Chalet Loft Storey Light Steel Frame
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Wall Cladding: | WPC, Wooden Cladding |
| Floorplan: | One Bedroom, Kitchen, Living Room, Bathroom |
Modern Modular Home | Light Steel Frame Prefab House With Big Windows
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Insulation Material: | Glass Wool Or Also EPS/XPS/PU Sandwich |
| Roof: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt Shingle |
Customized Space Capsule Light Steel Frame House Glacier Hotel Perfect For Eco-Friendly Getaways
| Frame: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Heavy Steel Chassis Frame: | Heavy Steel Chassis Frame |
| Exterior Wall Batten: | Aluminum Composite Panel |
Eco Friendly Modern Luxury Prefab Affordable Housing Villa Light Steel Frame
| Prefab Houses: | 5 Bedrooms Luxury Villa |
|---|---|
| Stye: | Prefab Metal Buildings |
| Exterior Wall Color: | Options |
Luxury 4 Bedroom Pre Fabricated Villa Prefab House With Light Steel Frame House Ktis
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Name: | Manchester House |
| Light Steel House Kits: | Bungalow Hosue |
4 Bedroom Modern Two-Storey Modular Home Light Steel Frame Prefab For Family Life
| Bedroom: | 4 Bedroom |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Cultural Stone |
Modern Modular Homes With Light Steel Frame Prefab Foldable Houses Granny Flat
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Waterproof Prefab Villa Prefabricated Houses Fireproof High Acoustic Insulation In Standard
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

