All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab a frame house light steel ] match 1080 Products.
Durable prefabricated Light Steel Frame Houses , Good Earthquake Proof Houses
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool |
Good Looking / Living Comfortable Prefab Villa Light Steel Structure Prefab Homes
| Door: | Steel Security Door/WPC Or Plywood Door. |
|---|---|
| Window: | Aluminum Alloy/PVC. |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
Modern Design Prefab Light Steel House Villa For Holiday Steel Home Kits Resort Hotel Custom House
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
High Quality Prefab Sandwich Panel House Steel Structure Prefabricated Hotel Unit
| Product Name: | Luxury Prefab Hotel |
|---|---|
| Use: | Hotel, Holiday House |
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
Modular Light Steel Modern Prefab Homes Round Pre Built Homes Dome Hotel Unit
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.95mm Steel Floor Joist |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Roofing Tile: | 0.5mm Colorbond Roofing Sheet |
Towable Premade Tiny Homes On Trailer AS / US Light Steel Frame Kits
| Used For: | Airbnb Cabin |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
2-Storyluxuyr Villa Prefab House Panelized System Build With Light Steel Frame Home
| Bedroom: | 4 Bedroom |
|---|---|
| Area:: | 397.56SQM |
| Application: | Steel Fabricated House,Family Use |
Belize / Maldives Overwater Bungalow With Light Steel , Over The Water Bungalows
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel White Prefab Bali Bungalow / Medhufushi Island Resort Beach Overwater Bungalow
| External Wall: | ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Prefabricated House Kits House , Light Steel Structure Wooden House , Different Color Ceiling
| Eterior Wall: | WPC Board/ Solid Wood |
|---|---|
| Interior Wall: | Pvc Board/ Solid Wood |
| Roofing Tile: | Colorbond/Asphalt Shingle |

