All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular steel prefab homes ] match 659 Products.
Customized Prefab House Villa And Office Building With Outdoor Aluminum Windows & Doors
| Productname: | Prefab Steel House |
|---|---|
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
| Insulation: | Thermal And Sound Insulation Included |
Efficient After-Disaster Modular Homes Panelized System,Light Steel Modular Home Kits
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Ceramic Tile Prefab House Mobile House Light Metal Frames 3450mm
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | Normal Vapor Barrier |
| Corner Line: | 50mm PVC Conic/gypsum Conic |
Actory Price Modern Prefab Mobile Homes | Light Steel Frame ADU Granny Flat
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | WPC Cladding |
| Interior Wall Finish: | Integrated Wall Panel |
EU/AU Standard Light Steel Frame Mobile House Prefab Modern Mobile Homes
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Basic Insulation: | Glass Wool R2.5 |
| Interior Wall Finish: | Integrated Wall Panel |
Light Steel Frame Mobile House Prefab New Manufactured Homes For Granny Flat
| Subfloor System (if Any): | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | WPC Cladding |
| Interior Wall Finish: | Integrated Wall Panel |
Modular Prefabricated Light Steel Structure Tiny House On Wheels Tiny Cabins For Sale
| Modular Prefabricated Light Steel Structure Tiny House On Wheels ,Tiny Cabins For Sale: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Exterior Wall: | Various Wall Panels Available |
| Wall: | Interior Wall And Partition Wall |
USA Prefab Villa House Design Plans / Prefabricated Luxury Villa Modular Homes
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Modular Mobile Home Tiny House On Wheels With Prefabricated Steel Structure 2350*8000mm
| Wall Cladding: | Standing Seam Metal Cladding |
|---|---|
| Name: | 2501t 02 Queensland |
| Size: | 2350*8000mm |
Modern Prefab Houses: Luxury Villa Kits With Light Gauge Steel Modular Home
| Wall: | ALC Board/fibre Cement Board/PU Sandwich |
|---|---|
| Style: | Customized |
| Floor: | Customized |

