All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular steel prefab homes ] match 659 Products.
Prefab Modular Home Tiny House On Wheels AS/NZS Standard Light Steel
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modular Home Prefab Tiny Homes On Wheels Trailer House Orlando Ready To Ship For Airbnb
| Exretior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Bedroom: | 1 Bed |
Best Prefab Modular Bungalows Home Steel House Kits For Factory Buildings And Dormitories
| Project Location: | Tahiti |
|---|---|
| Exterior Wall Color: | Options |
| Windows: | Double Glazing Alum.Door |
Australila Stanard Prefab House Modular Home With Light Steel Structure Frame 2 Story House
| Standard: | AS/US |
|---|---|
| Size: | 13.5*25M |
| Square Meter: | 536 SQM |
Modern Prefab Houses: Modular Container Homes & Luxury Tiny Houses On Wheels
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland 2524t |
| Size: | 2350*8000mm |
Eco-Friendly Panelized System & Popular Prefab Modular Homes | AS Certified Materials
| Fascia Board: | Steel Fascia Board |
|---|---|
| Installation: | Professional Installation Available |
| Application: | Steel Fabricated House,Family Use |
Light Steel Frame Triple Wide Mobile Homes, Easy Dismantlement Mobile Modular Homes ADU
| Frame Material: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement Insulation Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
EU Prefabricated Light Steel Framing 2-Storey Modular Home With Big Windows Assisi Villa
| Name: | Assisi Villa |
|---|---|
| Color: | The Color Of The Light Steel |
| Application: | Housing Architecture |
Australian Standard Prefab Contemporary Modular House Kits Build Light Guage Steel Frame House
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modular Light Steel Structure Prefab Tiny House On Wheels With Trailer For Airbnb
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |

