All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular prefab homes ] match 659 Products.
Prefab Modular Home Granny Flat Rapid Construction Made Prefab House
| Frame Mterial: | Steel |
|---|---|
| External Wall: | EPS Sandwich Panel |
| Insulation Material: | EPS Sandwich Panel |
Aus Single Family Home With Garage Light Steel Prefab Modular Home Kits Villa With CE Standard
| Window: | PVC Sliding Window |
|---|---|
| Door: | Steel Door,Aluminum Alloy Door |
| Material: | EPS Cement Wall Panels + Light Steel Frame/concrete Structure |
ICC-ES Certification Prefabricated House Villas Light Steel Frame House With Best Price
| Use: | Villa,House,Office |
|---|---|
| Color: | Customer Made |
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
Chinese style retro double villa/Prefabricated Villa Light Steel Frame Houses With Good Ventilation
| Use: | Villa,House |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Welded H Section Steel |
| Door: | Steel Security Door,Aluminum Alloy Door |
Prefabricated Villa , Luxury Two Storey Light Gauge Steel integrated house
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Factory Modern Luxury Easy Assembly Prefabricated Steel Villa Galvanized Steel Prefab Modular Homes
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
High Quality Prefab Sandwich Panel House Steel Structure Prefabricated Hotel Unit
| Product Name: | Luxury Prefab Hotel |
|---|---|
| Use: | Hotel, Holiday House |
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
Modular Prefabricated Light Gauge Steel Structure Tiny House On Wheels With Trailer For Airbnb
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Ceiling Panel: | 10mm Integrated Wall Panel |
| Axleandwheel: | All Axles Areequipped With Electricbrakes. |
Stylish Prefabricated Tiny Houses On Wheels: Modern Small House Designs With Trailer For Airbnb
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
USA Modular Home Environmental Prefab House Light Steel Structure Villa Single Family Home
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

