All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular prefab homes ] match 656 Products.
ICC-ES Light Steel Frame House Kits And Plans Prefabricated House Steel Homes
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
|---|---|
| Underneath Of Ground Floor (If Any): | 15mm CFC Sheet |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Two-Bedroom Creative Design | Prefabricated Light Steel Frame Single-Family Home
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Discover Affordable And Sustainable Living With Tiny Homes For Sale Starting At $20K
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
Low Cost Prefabricated House Villas Plan Luxury Prefab Light Steel Frame Hosue
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Low Cost Prefabricated House Villas Plan Luxury Prefab Light Steel Frame Hosue
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Cold Formed Steel Structural Light Steel Frame Prefabricated Villa Modern Design Houses
| Type: | Prefab House Villa |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab Modular Home Granny Flat Rapid Construction Made Prefab House
| Frame Mterial: | Steel |
|---|---|
| External Wall: | EPS Sandwich Panel |
| Insulation Material: | EPS Sandwich Panel |
Small Modular Prefabricated Hotel , Overwater Bungalow With Light Steel Frame Custom House With New Design
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
Aus Single Family Home With Garage Light Steel Prefab Modular Home Kits Villa With CE Standard
| Window: | PVC Sliding Window |
|---|---|
| Door: | Steel Door,Aluminum Alloy Door |
| Material: | EPS Cement Wall Panels + Light Steel Frame/concrete Structure |
ICC-ES Certification Prefabricated House Villas Light Steel Frame House With Best Price
| Use: | Villa,House,Office |
|---|---|
| Color: | Customer Made |
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |

