All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular house kits ] match 363 Products.
AS/US Modern Prefabricated Bungalow Homes / Light Steel Structure Housing
| Use: | Hotel, House, Office, Shop, Villa |
|---|---|
| Ceiling Material: | MGO Board/gypsum Board |
| Floor/foundation Material: | Laminate Flooring/wooden/PVC Carpet |
ICC-ES Prefabricated Luxury Villa Modular Homes With Light Steel Frame Fire Prevention
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
As / Us Prefab Tiny Home Kits On Trailer Ready To Ship With Bath
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Australia Prefab Homes Modular Steel Structure Villa Modern Affordable Prefab House
| Use: | Villa |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Product Name: | Prefab Villa,prefab Steel House |
China Prefab Steel Framepanelized Home Kits 40Ft Sandwich Panel Waterproof Luxury Villas
| Bedroom: | 8 Bedroom |
|---|---|
| Area:: | 564.27SQM |
| Application: | Steel Fabricated House,Family Use |
China Prefab Steel Framepanelized Home Kits 40Ft Sandwich Panel Waterproof Luxury Villas
| Bedroom: | 6 Bedroom |
|---|---|
| Area:: | 328.17SQM |
| Application: | Steel Fabricated House,Family Use |
Prefabricated Containers Home Luxury Building Light Steel Villa Customized Modern Panelized Home Kits
| Exterior Door: | Alum. Frame Double Glass Doors |
|---|---|
| Roof Batten: | 35mm Batten |
| Prefab Houses: | 5 Bedrooms Luxury Villa |
US-Standard Luxury Prefab Home Kits | Spacious & Customizable Panelized System Plans
| Type: | Luxury Villa House |
|---|---|
| Installation: | Professional Installation Available |
| Application: | Steel Fabricated House,Family Use |
White Light Steel Prefab Villa Villa Houses With House Framing Design ICC EN-1090
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
prefab steel house Labor light gauge steel frame Prefab Apartment Buildings
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Avaliable |
| Color: | Almost Any Wooden Color |

