All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular house kits ] match 363 Products.
Luxury Modular Prefab Villa – 3-Bedroom Light Steel Frame House Kit NS/AS Standard
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
|---|---|
| Underneath Of Ground Floor (If Any): | 15mm CFC Sheet |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Steel Structure Wooden Decorate Houses , Prefabricated Bungalow Homes Kits
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Professional Design Single Layer Prefabricated Light Steel Villa Prefab Home Kits
| Wall Material: | ALC Panel/fibre Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
|---|---|
| Ceiling Material: | MGO Board/gypsum Board |
| Door: | Steel Security Door/WPC Or Plywood Door |
Two Story Modular Homes Prefab Villa Steel Frame House With Beautiful Decoration
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefabricated House Luxury Mansion With AS/US Light Steel Villa Panelized Home Kits
| Prefab Houses: | 3 Bedrooms Luxury Villa |
|---|---|
| Windows And Door: | Double Glass Alum. Sliding Windows |
| Exterior Wall: | R3.5 Glass Wool*100mm |
Luxury Prefab Villa | Steel Kit Homes | Light Steel Frame Prefabricated Mobile House
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Eco Prefab House Steel Frame Prefab Homes Lightweight Modern Modular Homes
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
USA Prefab Villa House Design Plans / Prefabricated Luxury Villa Modular Homes
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Light Steel Frame Fast Assemble Wind Resist Prefab Luxury Villa kit
| Material: | Light Steel |
|---|---|
| Use: | Villa,House |
| Door: | Steel Security Door |
Cheap Home Prefabricated Light Steel System House Single Family Home With Garage
| Material: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Wall Material: | Alc Panel/fiber Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
| Insulation Material: | EPS/XPS/PU Sandwich Panel Or Glass Wool |

