All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel modern prefab homes ] match 641 Products.
Steel Frame Eps Sandwich Tile Duplex Prefab Home Kits Ultra Modern Prefab Homes
| Use: | Villa,House |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Various Of Choice |
| Color: | Customer Made |
Prefabricated Light Steel Frame Tiny House On Wheels Long Life Span Tiny Prefab Homes
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall: | Integrated Wall Panel |
3 Bedrooms Luxury Prefab Houses Light Steel Frame Hosue Kits
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame House |
| Bedroom: | 4 |
Eco Friendly Quick Assemble Modern Luxury Prefab House Villa Light Steel Frame
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Australia standard Europe standard Light Steel Structure Mobile Homes / Small Foldable Prefab House Custom House
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab Light Steel Frame Modular Home Modern Mobile Foldabe House
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | Colorbond Cladding/100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Custom Prefab Bungalow Homes / Modern Prefab Homes Fire Resistance With Laminate Floor
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
|---|---|
| Door: | Metal Security Door/Pvc Sliding Door |
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
Modern Modular Home | Light Steel Frame Prefab House With Big Windows
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Insulation Material: | Glass Wool Or Also EPS/XPS/PU Sandwich |
| Roof: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt Shingle |
Tiny Mobile Homes For Sale Light Steel Frame Prefab Design Luxury Cabin A Frame House
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Windows: | Alum. Double Glass Windows |
| Bathroom: | Shower,Toilet,Shelf.etc. |
Light Steel Modular Tiny Prefab Homes With Integrated Wall Panel For Sale For Ren
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall: | Integrated Wall Panel |

