All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel modern prefab homes ] match 641 Products.
Affordable Light Steel Structure Prefab Villas | Low-Cost, High-Quality Modular Homes
| Area: | 206.1m² |
|---|---|
| Use: | Villa, House, Office |
| Style: | Mansion |
Top Selling Prefabricated House Light Steel Frame Prefab Villa House Kits
| Project Location: South Korea: | Wall Frame, Roof Truss |
|---|---|
| ExExterior Wallterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier, Basic Insulation |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Au/USA Standard Light Steel Framing Prefab House Wooden House Resort Bunglalow
| Project Location: South Korea: | Wall Frame, Roof Truss |
|---|---|
| ExExterior Wallterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier, Basic Insulation |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
AS/US Duplex Steel Frame Ultra Modern Prefab Homes With Light Gauge Steel Framing
| Use: | Villa,House,Hotel |
|---|---|
| Material: | Sandwich Panel,Various Of Choice |
| Product Name: | Villa Prefab Light Steel Structure High Rise Building |
AS/US Standard Light Steel Villa | Prefab Luxury Mansion single family home
| Exterior Wall Color: | Wpc Bord |
|---|---|
| Area: | 360.2SQM |
| Other Fittings: | Toilet,washbasin,shower,kitchen Etc. |
Light Steel Frame Prefab Tiny House On Wheels With Small Terrace For Sale And For Rent
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Roofing: | Colorbond |
| Exterior Wall: | PU Sandwich Metal Panel |
AS/US Prefabricated Light Steel Frame Modular Home China Low-Cost Metal Modular Building
| Floor: | XPS/OSB/Wood/Gypsum Board,pvc Floor |
|---|---|
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel |
| Transportmethod: | Flat-pack Containers |
Light Steel Modern Modular Homes Easy And Quick Installation House Granny Flat
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
Light Steel Framing System Victorian Tiny House Prefabricated Tiny Homes On Wheels With Bathroom
| Main Material: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Flooring: | Wooden |
| Exterior Wall Color: | Options |
Customized Design Modern Style Building light Steel Structure Prefab luxury or low cost Villas With Kitchen
| Villa: | 2 Bedroom Villa |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |

