All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel modern prefab homes ] match 641 Products.
4 Bedroom Modern Two-Storey Modular Home Light Steel Frame Prefab For Family Life
| Bedroom: | 4 Bedroom |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Cultural Stone |
Light Steel Frame Prefab Eco Modular Home Tiny House On Wheels Prefabricated Homes
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Light Steel Frame Mobile House Prefab New Manufactured Homes For Granny Flat
| Subfloor System (if Any): | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | WPC Cladding |
| Interior Wall Finish: | Integrated Wall Panel |
Modern Prefab Homes With Light Gauge Steel Framing Systems AS/NZS
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
High-quality ultra modern prefab homes in light gauge steel frame home building kits
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Roofing Tile: | Asphalt Roofing Shingle Tile |
| Exterior Wall Batten: | 22mm Batten |
Light Steel Frame prefab apartment buildings modular home with AU/EU/USA Standard
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-45 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
Light Steel Frame prefab apartment buildings modular home with AU/EU/USA Standard
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-45 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
Luxury Prefab Villa | Steel Kit Homes | Light Steel Frame Prefabricated Mobile House
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Innovative Townhouses Light Steel Frame Prefab Modular Homes
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Light Steel Framing Prefab Apartment Buildings For Redefining Construction Industry
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 15mm OSB Board |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

