All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel modern prefab homes ] match 641 Products.
Seismic Resistant Ultra-Modern Prefab Home Kits | Light Steel Purlin Houses
| Color: | White,red,Customer Made |
|---|---|
| Product Name: | Prefab Villa,Villa Prefab Light Steel Structure High Rise Building |
| Roof: | EPS Sandwich Panel+glass Wool Insulation,Asphalt Tile |
Durable Townhouses LSF Structures For Modern Prefab Homes AS4600
| Flooring: | CFC Floor Board, Porcelain Tile, MDF Flooring, Or Others |
|---|---|
| Roof Batten: | 35mm Batten |
| Main Materials: | Light Steel Frame |
Austrilia Standard Tiny House On Wheels Light Steel Prefabricated Modular Home
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Light Steel Frame Prefab Tiny House On Wheels AISI S100 AS/NZS 4600,Australia Standard
| Main Material: | Light Steel G550GD AZ150 0.75mm |
|---|---|
| Window And Doors: | Glass Alu. Window And Laminated Door |
| Roofing: | 0.5mm Colorbond Sheet |
Light Steel Frame Prefab Homes | Hurricane-Resistant Fast Assemble Folding House Kits
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Frame Prefab Bungalow Homes , Bungalow House With Big Window
| Name: | Low Cost Steel Stucture Prefab Houses Made In China |
|---|---|
| Certification: | ISO9001,CE Certification |
| Wall: | 60mm EPS Sandwich Panel |
Prefabricated Modular Home Tiny Home On Wheels With Light Steel Frame Modular Home
| Bathroom: | Shower, Toilet, Vanity Set |
|---|---|
| Windows: | Double Glazing Alum.Window |
| Exterior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
Modern Color Small Modern Prefab Homes Prefabricated Tiny House With Trailer
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Luxury Light Steel Framing Prefabricated House Prefab Green Prefab Homes
| Use: | Office |
|---|---|
| Door: | Melamine Veneer MDF Door |
| Size: | 12*16m |
Modern Modular Homes With Light Steel Frame Prefab Foldable Houses Granny Flat
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

