All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ bungalow modular homes ] match 347 Products.
Wooden Sound-Proof Decorate Prefab House Bungalow Resort Australia Standard Luxury Villa
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
Light Steel Prefab Container Homes / Prefabricated Home Kits For Living
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Stylish Single Family Homes Quacent Luxury Single-Family Home Modern Prefab House Prefabricated Wooden Bungalow Villa
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Stye: | Modern |
AU/NZ Standard Prefabricated Modular Home Light Steel Frame Foldable House Granny Flat
| Frame Material: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
Two Story Steel Structure House Modular Light Steel Structure Prefab Villa
| Use: | Villa,House |
|---|---|
| Type: | 2 Floors,Light Steel Structure Frame |
| Size: | Customized,100-300 Square Meters |
USA Modular Home Environmental Prefab House Light Steel Structure Villa Single Family Home
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefabricated Modular Home Light Steel Frame House Of Hotel Unit Garden House
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
Promotion Airbnb China Triangular Roof Prefabricated House Modular Cabin Tiny Homes
| Project Location: South Korea: | Wall Frame, Roof Truss |
|---|---|
| ExExterior Wallterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier, Basic Insulation |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Fast Modular Prefab House Luxury Prefabricated Homes Made From Sandwich Panel
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Bedroom: | 4 Bedrooms |
| Standard: | AS/US |
Highly Customizable Light Steel Frame Modular Home Kits: Garden Studio And Cabin Solutions
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel |
|---|---|
| Nterior Wall Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
| Underneath Of Ground Floor (If Any): | 15mm CFC Sheet |

