All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ bungalow modular homes ] match 347 Products.
NS/AS Prefab Beach House Wooden Bungalow Prefab Living Complet With 3 Bedroom
| Type: | Tinyhouse Wooden Bungalow |
|---|---|
| ExExterior Wallterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier, Basic Insulation |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
AS/NZS Light Steel Prefab System House Kit Prefabricated House Luxury Vila Bungalows
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
| Delivery Time: | 30-45days |
Light Steel Frame Prefab Villa Home Quick Assemble Prefabricated Modular Homes Kit
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| : | |
| : |
NS/AS Prefab Beach House Wooden Bungalow Prefab Living Complet With 3 Bedroom
| Project Location: South Korea: | Wall Frame, Roof Truss |
|---|---|
| ExExterior Wallterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier, Basic Insulation |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Kit Form Steel Frame Prefab Modular Homes Prefab Loft House PVC Ceiling Panel
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
White Eco Friendly Prefabricated Mobile Homes / Light Steel Log Mobile Homes
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Wall Cladding: | Colorbond+MGO Board/gypsum Board |
| Insulation Material: | Glass Wool Or Also EPS/XPS/PU Sandwich |
Factory Direct DeepBlue Light Gauge Steel Frame Granny Flat Bungalow Customized Homes House Kits
| Frame Material: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
AS/US Prefab Light Gauge Steel Frame Single Family Home Bungalow Steel House Kits
| Fascia Board: | Steel Fascia Board |
|---|---|
| Installation: | DIY Assembly Or Professional Installation Available |
| Railing: | Wpc Railing |
Australian Portable Light Steel Granny Flats Inexpensive Modular Homes / Prefab Small Houses ADU
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
|---|---|
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
| Door: | Metal Security Door/PVC Sliding Door |
MultiFunction Prefabricated Australian Standard Granny Flats Small Modular Home ADU
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

