All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ bungalow modular homes ] match 347 Products.
Customizable Modular Prefabricated Tiny House On Wheels Cider Box Model Kit Home
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modular Prefabricated Tiny House On Wheels Cider Box Model Kit Home
| Interior Wall Panel: | WPC-wood |
|---|---|
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
| Exterior Door: | ) Double Glazing Alum.Door |
Modern Luxury Container Prefab Casa Modular Prefabricated House For Villa Or Apartment For Sale
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Bedroom: | 4 Bedroom |
| Stye: | Modern |
2 Story Villa Prefabricated Light Gauge Steel Frame House Modular Home Multi Family Home
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Premium Light Steel Frame China Prefabricated House Villas Modular Houses Kits
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Prefabricated House Modular Home Prefab Garden Studio With Light Steel Frame Storage
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Recyclable Architecture Light Steel Structure House Prefab Villa Modular Home
| Material: | Steel,Various Of Choice,Welded H Section Steel |
|---|---|
| Color: | Customer Made |
| Size: | As You Required |
AS/NZS/USA Standard Luxury Prefab Villa Or Office - Light Steel Kit Modular Home
| Steel Frame: | Wall Frame,Roof Truss,Subfloor System (if Any) |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | WPC Cladding |
| Basic Insulation: | Glass Wool R2.5 |
Prefab Light Steel Frame House Of Hotel Unit Lodges With Holiday Inn Newton Modular Home
| Lighting: | Optional |
|---|---|
| Material: | Timber |
| Product Name: | Prefab Garden Studio |
Prefabricated Containers Home Luxury Building Light Steel Villa Customized Modern Panelized Home Kits
| Exterior Door: | Alum. Frame Double Glass Doors |
|---|---|
| Roof Batten: | 35mm Batten |
| Prefab Houses: | 5 Bedrooms Luxury Villa |

