All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel frame houses ] match 1197 Products.
American Style 1-2 Story Prefab Single Family Home Customizable Modular Design Luxury Villa
| Type: | Single Family-Home |
|---|---|
| Bedroom: | 5 Bedroom |
| Garage: | 2 |
Prefab Mobile Homes With Laminate Floor / Colorbond Roofing / PVC Wall Cladding
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Wall Cladding: | Colorbond+MGO Board/gypsum Board |
| Insulation Material: | Glass Wool Or Also EPS/XPS/PU Sandwich |
Australia Standard Design Prefab Garden Studio For Work And Holiday
| Size: | W4.2×L7.3 |
|---|---|
| Color: | Wooden |
| Material: | Frame Mterial |
USA / AU / NZ Standard Modular Home Prefab Tiny Homes For Sale Tiny Camping Cabins
| Project Site: | Brisbane, Australia |
|---|---|
| Size: | 2350*8000mm |
| Color: | Customized Options |
Single Family Homes Designs 5 Bedroom Villa Prefab
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
Modern Prefabricated Green Homes Galvanized Light Structure Aluminum Alloy Door
| Doors: | MDF Door |
|---|---|
| Style: | Bungalows |
| Learn More:: | Contact Us |
Environmentally Friendly Living In Luxury Villas 50mm ALC Panel Exterior Wall Cladding
| Project Location: | Tahiti |
|---|---|
| Exterior Wall Color: | Options |
| Windows: | Double Glazing Alum.Door |
AS/NZS/USA Standard Cheap Prefab Homes Modern Prefabricated Homes From China
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
Modern Prefab Tiny Home With MDF Bathroom Door Shower Set White Interior Walls
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Bathroom: | Shower, Toilet, Vanity Set |
| Interior Wall: | 10mm Integrated Wall Panel |
AU / EU / USA Standard Prefabricated Villa Foldable Design
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |

