All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel frame houses ] match 1195 Products.
Top Tiny House Kits Affordable And Customizable Mobile Tiny Homes Trailer
| Exretior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Bedroom: | 1 Bed |
Ready-Made Home With Standard Water Supply System 2PAC Cabins And Stone Countertop EPS/Rock Wool/PU Sandwich Panel
| Material: | Steel Structure |
|---|---|
| Window: | Aluminum Alloy/PVC Window |
| Structure: | Light Steel Structure |
Prefab Modular House Mobile Field Hospital Shelter Emergency Housing For Disaster Area
| Color: | Customized |
|---|---|
| Material: | Sandwich Panel,Steel |
| Product Name: | Portable Emergency Shelter |
Australia Standard Design Prefab Tiny House For Work And Holiday
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| : | |
| : |
Magic Tiny House On Wheels Cost Prefabricated Houses Steel Building Australia Standard
| Main Structure: | Vinyl Flooring |
|---|---|
| Ceiling Panel: | 10mm Integrated Wall Pane |
| Axleandwheel: | All Axles Areequipped With Electricbrakes. |
USA Standard Prefab Hosue Single Family Home Luxury 2 Story Light Steel Home Steel Kits
| Bath: | 3 Bathroom |
|---|---|
| Bedroom: | 3 Bedroom |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Sandwich Panel Isolation Wards Mobile Field Hospital Customized Modlar Home
| Color: | Customized |
|---|---|
| Size: | Standard Or Customized |
| Material: | Sandwich Panel |
Prefab Bungalow Homes Manufacturer, Buy Good Quality Prefab Bungalow Homes Products From China
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
Innovative Prefabricated House Solutions: Modular Homes & Portable Living Spaces
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Light Prefab Steel House Good Earthquake Proof Prefab Metal Buildings,Beach Bungalows
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-45days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |

